Ga verder naar de inhoud

Specialisatiedag Overweg met overleg: van frustratie naar inspiratie

  • Mobiel en outreachend werken
  • Samenwerken en welzijn

Hoe organiseer je een professionele en boeiende cliëntbespreking?

Enkele korte gegevens

Startdatum

17 november 2026

Kostprijs

€ 165 (vrijgesteld van btw)

Locatie

Interactie Academie
Van Schoonbekestraat 33
B-2018 Antwerpen

Opleider(s)

Klinisch psycholoog en systeemtheoretisch psychotherapeut

Duur

1 dag

Cliëntbespreking is een vast onderdeel van kwaliteitsvolle hulpverlening. Toch bestaan er uiteenlopende visies op hoe dat overleg vorm krijgt, waar het over moet gaan en wie er best aan deelneemt. Hoe maak je daarin doordachte keuzes? Hoe krijg je zicht op mogelijke valkuilen? En hoe maak je die bespreekbaar?

Tijdens deze specialisatiedag maak je kennis met een uitgewerkt en gestructureerd overzicht op de verschillende aandachtsgebieden van een cliëntenbespreking. Je navigeert tussen aandacht voor cliënten en hulpverleners. Je verkent wanneer een specifieke aanpak aangewezen is en wanneer je beter kunt bouwen op de beproefde werkwijzen van je team. Je krijgt zicht op de verschillende posities aan de overlegtafel en wat die betekenen voor het gezamenlijk ontwikkelen van ideeën en oplossingen. Daarnaast sta je stil bij een actueel vraagstuk: wanneer en waartoe betrek je cliënten en hun netwerk bij het overleg?

Je gaat naar huis met heel wat food for thought, maar vooral met een bruikbaar instrument dat overzicht en houvast biedt om cliëntenoverleg bewust vorm te geven.

Wat levert het mij op?

  • Accreditatie bij NIP/NVO, SKJ werd aangevraagd.
  • Deelname aan dit programma (ID679962) levert 27 registerpunten op voor de geaccrediteerde deskundigheidsbevordering voor bij Registerplein geregistreerde professionals.
  • Met de KMO-portefeuille komt de Belgische overheid tussen in de kosten van uw opleiding (opleidingsnummer: BSC-0009191, thema: 'Beroepsspecifieke competenties'). Ons registratienummer van de KMO-portefeuille vindt u onderaan deze webpagina. Meer informatie: https://www.vlaio.be/nl/subsidies-financiering/kmo-portefeuille.
  • Accreditatie bij RIZIV is mogelijk indien gewenst. Contacteer hiervoor ons secretariaat.

Schrijf je in — 17 november 2026

Je kan je hier inschrijven voor een inspiratiedag, workshop, cursus of opleiding.  Log in met je portaalgegevens. Dit zijn je e-mailadres en je aangemaakte wachtwoord.

Ben je je wachtwoord vergeten of log je voor de eerste keer in? Kies dan voor "Wachtwoord opvragen".

Heb je nog geen inloggegevens, klik dan op de  knop "Ga verder zonder in te loggen".

Registreer je hier

Gerelateerde opleidingen & supervisies

Ga naar het overzicht
Opleiding

Milde en ernstige burn-outklachten: een kopzorg voor leidinggevenden?

Leidinggeven, coachen en werk begeleiden
Over wat te doen en waarop in te zetten
Startdatum Nieuwe datum wordt binnenkort ingepland
Opleiding

Opleiding partnerrelatietherapie

Paren en gender
Handvatten voor partnergesprekken
Startdatum Nieuwe datum wordt binnenkort ingepland
Opleiding

Narratief werken bij rouw en verlies

  • Narratieve hulpverlening
  • Trauma, verlies en rouw
Een zesdaagse opleiding in samenwerking met Verbinding in Verlies
Startdatum Nieuwe datum wordt binnenkort ingepland